Dolina Baryczy

by WyprawyKojota

Łanie podczas przeprawy przez staw JANA w Dolinie Baryczy…

Nad rzeką Barycz wśród pól, łąk i lasów od wieków budowano wielkie stawy rybne. Ta unikalna mozaika środowisk stała się ostoją dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Bogaty świat przyrody sąsiaduje tu z równie ciekawymi, co mało znanymi zabytkami kultury. Dolina Baryczy to największy w Polsce ornitologiczny rezerwat „Stawy Milickie” – prawdziwy ptasi raj i wymarzone miejsce dla pasjonatów ptactwa.

To tutaj w ciszy i spokoju obserwowaliśmy z Katarzyną Georgiou orły nie spodziewając się takiej niespodzianki! Na drugim brzegu stawu Jana poruszyły się tataraki i nagle wyłoniły się magiczne łanie. Spokojnie rozejrzały się i gdy poczuły pewność ruszyły prawie na nas.

Byliśmy schowani wśród wiekowych dębów, a już z rana przeszliśmy niedostępne olsy, kwieciste łąki i pełne życia wody. To odpoczynek sprawił te fotografie a też i film na Wyprawy Kojota na YT. Cieszyliśmy się prawie jak dzieci! A gdy emocje opadały powrót do domu między  unikatowymi domami z rudy darniowej, szachulcowymi kościołami sprawiał że magia tego dnia wciąż i wciąż trwała. będąc równocześnie w środku cywilizowanej Europy byliśmy w zaczarowanym miejscu. W Dolinie Baryczy.

You may also like

Leave a Comment